Eloksal Vinçler

TAVAN VİNÇLERİ (GEZER VİNÇLER)

Çift-kiris-gezer-vinc

Çelik konstrüksiyon gövdeler tam yükte maksimum 1/1000 sehim oranına göre dizayn ve imal edilmektedir. Sac kutu konstrüksiyondan imal edilen kirişlerin tüm ana kaynakları tozaltı kaynak robotları ile sürekli olarak yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler DIN EN 10204 3.1 sertifikalıdır. Bugün sanayinin her dalında vazgeçilmez kaldırma makinaları olarak kullanılan gezer vinçler genel olarak iki tipte imal edilmektedir.

Çift-kiris-gezer-vincÇift kiriş köprülü gezer vinçler; maliyeti, bakım ve onarım kolaylığı, kapasite sınırının olmaması, ebat sınırının olmaması, istenilen özelliklerde dizaynı ve imalatı mümkün olması sebeplerinden dolayı sanayinin her dalında ciddi manada tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Tek kirişli vinçlere nazaran çok daha fazla kaldırma yüksekliği elde edilebilir. Alçak tavan yüksekliklerine sahip olan binalarda ya da fazla tavan yüksekliğine sahip olan binalarda kaldırma yüksekliğinden maksimum seviyede yararlanmak adına özel çözümlerimiz mevcuttur.

tekTEK KİRİŞ GEZER VİNÇLER

Genellikle kısa köprü açıklıklarında tercih edilen bir sistemdir.  Bununla birlikte imal edilebilirliği noktasında ölçü, ebat ve kapasite noktasında bir sınırlama söz konusu değildir. Ancak daha ziyade aks aralığının az olduğu yerlerde (15 m den kısa) daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle hafifliği ile zayıf binalarda tercih sebebidir. Başka bir özelliği ise özellikle hol boyunda kısa yer işgal etmesi sebebiyle taha çok alanı taramasıdır. Sacdan kutu konstrüksiyon olarak imal edilebileceği gibi I kirişten yada kafes konstrüksiyondan da imal edilebilmektedir. Alçak tavanlara sığdırılması noktasında ya da yüksek tavan olan yerlerde kaldırma yüksekliğinin arttırılması noktasında özel özümler mevcuttur.